ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3273585
*
nr 327 3585
Spegel
Empirestil H.82
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 15:41:33
1
1.200 kr
12/9 16:44:12
2
550 kr
12/9 16:44:45
2
600 kr
12/9 16:45:28
2
650 kr
12/9 16:46:15
2
700 kr
12/9 16:46:43
2
800 kr
12/9 16:47:36
2
850 kr
12/9 16:49:25
2
900 kr
12/9 16:51:41
2
950 kr
12/9 16:57:02
2
1.000 kr
13/9 15:20:45
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirestil h spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 327 3585
Spegel
Empirestil H.82
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 15:41:33 | 1 | 1.200 kr |
12/9 16:44:12 | 2 | 550 kr |
12/9 16:44:45 | 2 | 600 kr |
12/9 16:45:28 | 2 | 650 kr |
12/9 16:46:15 | 2 | 700 kr |
12/9 16:46:43 | 2 | 800 kr |
12/9 16:47:36 | 2 | 850 kr |
12/9 16:49:25 | 2 | 900 kr |
12/9 16:51:41 | 2 | 950 kr |
12/9 16:57:02 | 2 | 1.000 kr |
13/9 15:20:45 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirestil h spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14